Tribulus terrestris

Tribulon jest to skoncentrowany 60% wyciąg z zioła tribulus terrestris, którego głównym działaniem jest stymulacja produkcji testosteronu. Jest to preparat całkowicie naturalny, a także bezpieczny dla zdrowia. Wpływa podobno nie tylko na wzrost siły, ale również na zwiększenie libido u mężczyzn. Sprawdźmy, czy w rzeczywistości są jakieś dowody na poparcie tej tezy.

Tribulus terrestris – co to właściwie jest?

Tribulus terrestris to gatunek rośliny pnącej, o żółtych kwiatach, która występuje przede wszystkim w klimacie tropikalnym oraz umiarkowanym. Znaleźć można ją między innymi w Meksyku, USA, Indiach, czy Chinach. Bogata jest w saponiny steroidowe oraz inne związki, jakie odpowiadają za zwiększony poziom hormonów anabolicznych w ludzkim organizmie. Dawniej wykorzystywano ją do polepszenia samopoczucia oraz pobudzenia libido. Obecnie korzystają z niej sportowcy, pragnący zbudować masę mięśniową.

Działanie tribulus terrestris

Uznaje się, że ta roślina wpływa bardzo korzystnie na nasz organizm, dodając energii oraz witalności. Jej działanie podnosi poziom testosteronu, zwiększającym tym samym libido u mężczyzn, poprawia także jakość erekcji. Jednak to nie wszystkie jej zalety. Tribulus Terrestris zwiększa nie tylko potencję, ale również siłę, pobudza ponadto przyrost mięśni. Badania jednak nie potwierdziły jednoznacznie jej skuteczności, nie wiadomo zatem, czy nie są to same spekulacje. W większości wypadków, gdzie potwierdzono jakiekolwiek działanie, trwało ono bardzo krótko.

Udowodniono, że tribulus jest bardzo pomocny w spalaniu tkanki tłuszczowej i że poprzez wytwarzanie testosteronu rozwija masę mięśniową. Do tego reguluje ciśnienie krwi, a także wpływa na prawidłowy poziom cholesterolu. Jednym z najczęściej stosowanych przez kulturystów jest Tribulon Black.

Dla kogo tribulus terrestris?

Preparaty zawierające tribulus przeznaczone są dla osób dorosłych, które ukończyły 25 rok życia i u których doszło do wyregulowania gospodarki hormonalnej. Pod żadnym pozorem nie mogą stosować jej nastolatki. Produkt został stworzony przede wszystkim dla sportowców oraz osób aktywnych fizycznie, którzy chcą zwiększyć swoją siłę, a także wytrzymałość. Tribulus daje także możliwość o wiele szybciej regeneracji po treningu.