Hormon wzrostu

Somatotropina, czyli tzw. hormon wzrostu jest wytwarzany samoistnie w ludzkim organizmie. Wydziela go przedni płat przysadki mózgowej. Jego największy poziom wydziela się w okresie dojrzewania, w późniejszym okresie znacznie maleje, jednakże nadal jest obecny, gdyż pełni bardzo ważną funkcję. Hormon wzrostu blokuje bowiem działanie insuliny, a ponadto nasila przemianę glukozy w wątrobie. To właśnie dzięki temu przyspiesza rozpad zmagazynowanego tłuszczu. Jednocześnie wpływa również na zwiększenie energii, co chroni białko mięśniowe przed rozpadem.

Zastosowanie
Hormon wzrostu posiada swoje medyczne zastosowanie. Jak można łatwo się domyślić leczy się nim karłowatość, jednak nie tylko. Równie chętnie stosują go sportowcy, ponieważ pozwala osiągać lepszy wyniki w sporcie. Jak to możliwe? Otóż hormon wzrostu pobudza nasz organizm do produkowania większej ilości owej substancji, dzięki czemu wzrasta nasz poziom energii. Ponadto, wpływa on na wiele innych substancji, takich jak chociażby glicyna, ornityna, arginina oraz aminokwasy, które również wykazują działanie anaboliczne. Hormon wzrostu stosuje się także jako środek przeciw starzeniu. W preparatach z hormonem wzrostu możemy znaleźć cynk, magnez, rumianek oraz walerianę. Według lekarzy należy do przyjmować w niewielkich dawkach. Stosowanie hormonu wzrostu powinno być ponadto kontrolowane przez specjalistę.

Preparaty z stymulatorem hormonu wzrostu
Jako, że przyjmowanie hormonu wzrostu jest zalecane tylko  i wyłącznie w określonych przypadkach, zaleca się stosowanie o wiele bezpieczniejszych preparatów, które mają go zastąpić. Tego rodzaju środki stymulują bowiem naturalne wydzielanie hormonu wzrostu i w żaden sposób nie wpływają negatywnie na nasz organizm. Do takich preparatów należy między innymi SARM MK bądź SARM MK- 677. Ten drugi będzie również pomocny w reedukacji tkanki tłuszczowej.